Stable (latest release) - en to sr translation catalogue (176 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
sr: %1$s је променио стање коментара у %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
sr[0]: %d коментар није могао бити проверен.
sr[1]: %d коментара нису могла бити проверена.
sr[2]: %d коментара нису могла бити проверена.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
sr[0]: %d коментар је померен на отпад.
sr[1]: %d коментара су померена на отпад.
sr[2]: %d коментара су померена на отпад.

en: %s ago
sr: %s раније

en: %s approved | %s approved
sr[0]: %s прихваћен
sr[1]: %s прихваћена
sr[2]: %s прихваћених

en: %s false positive | %s false positives
sr[0]: %s лажни непожељни
sr[1]: %s лажна непожељна
sr[2]: %s лажних непожељних

en: %s missed spam | %s missed spam
sr[0]: %s промашен непожељни
sr[1]: %s промашена непожељна
sr[2]: %s промашених непожељних

en: %s reported this comment as not spam.
sr: %s је пријавио овај коментар као да није непожељан.

en: %s reported this comment as spam.
sr: %s је пријавио овај коментар као непожељан.

en: (undo)
sr: (опозови)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
sr[0]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је већ заштитио ваше веб место од %2$s непожељног коментара.
sr[1]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је већ заштитио ваше веб место од %2$s непожељна коментара.
sr[2]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је већ заштитио ваше веб место од %2$s непожељних коментара.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
sr[0]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је заштитио ваше веб место од <a href="%2$s">%3$s непожељног коментара</a>.
sr[1]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је заштитио ваше веб место од <a href="%2$s">%3$s непожељна коментара</a>.
sr[2]: <a href="%1$s">Акисмет</a> је заштитио ваше веб место од <a href="%2$s">%3$s непожељених коментара</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
sr: <a href="%s">Акисмет</a> зауставља непожељне од појаве на вашем блогу.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
sr[0]: <strong class="count">%1$s непожељан коментар</strong> је заустављен од стране <strong>Акисмета</strong>
sr[1]: <strong class="count">%1$s непожељна коментара</strong> су заустављена од стране <strong>Акисмета</strong>
sr[2]: <strong class="count">%1$s непожељних коментара</strong> је заустављено од стране <strong>Акисмета</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - activate Akismet and say goodbye to spam
sr: <strong>Скоро је завршено</strong> - активирајте Акисмет и реците збогом непожељним

en: API Key
sr: API кључ

en: Account
sr: Налог

en: Accuracy
sr: Тачност

en: Activate Akismet
sr: Укључите Акисмет

en: Activate your Akismet account
sr: Активирајте свој Акисметов налог

en: Active
sr: Укључено

en: Akismet
sr: Акисмет

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
sr: Акисмет %s захтева Вордпрес %s или новији.

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
sr: Акисмет %s захтева Вордпрес 3.0 или новији.

en: Akismet Configuration
sr: Подешавања Акисмета

en: Akismet Error Code: %s
sr: Акисметов код грешке: %s

en: Akismet FAQ
sr: Акисметова ЧПП

en: Akismet Setup
sr: Постављање Акисмета

en: Akismet Stats
sr: Статистике Акисмета

en: Akismet Support
sr: Акисметова подрашка

en: Akismet Widget
sr: Акисметов виџет

en: Akismet anti-spam strictness
sr: Акисметова строгоћа против непожељних

en: Akismet can&#8217;t connect to your site.
sr: Акисмет не може да се повеже на ваше веб место.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
sr: Акисмет је препознао овај коментар као непожељан током аутоматског покушаја.

en: Akismet caught this comment as spam.
sr: Акисмет је препознао овај коментар као непожељан.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
sr: Акисмет је очистио овај коментар током аутоматског покушаја.

en: Akismet cleared this comment.
sr: Акисмет је очистио овај коментар.

en: Akismet eliminates spam from your site.
sr: Акисмет уклања непожељно са вашег веб места.

en: Akismet eliminates spam from your site. Register below to get started.
sr: Акисмет уклања непожељно са вашег веб места. Региструјте се испод да бисте почели.

en: Akismet eliminates spam from your site. To set up Akismet, select one of the options below.
sr: Акисмет уклања непожељно са вашег веб места. Да бисте поставили Акисмет, одаберите једну од могућности испод.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
sr: Акисмет се сусрео са проблемом приликом претходног SSL захтева и привремено га онемогућио. Ускоро ће поново почети коришћење SSL-а за захтеве.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
sr: Акисмет филтрира непожељно тако да ви можете да се усредсредите на важније ствари.

en: Akismet has detected a problem.
sr: Акисмет је пронашао проблем.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
sr[0]: Акисмет вам је сачувао %d сати!
sr[1]: Акисмет вам је сачувао %d сата!
sr[2]: Акисмет вам је сачувао %d сати!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
sr[0]: Акисмет вам је сачувао %d минут!
sr[1]: Акисмет вам је сачувао %d минута!
sr[2]: Акисмет вам је сачувао %d минута!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
sr[0]: Акисмет вам је сачувао %s дан!
sr[1]: Акисмет вам је сачувао %s дана!
sr[2]: Акисмет вам је сачувао %s дана!

en: Akismet is now activated. Happy blogging!
sr: Акисмет је омогућен. Срећно блоговање!

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
sr: Акисмет је поново проверио и препознао овај коментар као непожељан.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
sr: Акисмет је поново проверио и очистио овај коментар.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
sr: Акисмет није био у могућности да провери овај коментар (одговор: %s) али ће аутоматски покушати касније.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
sr: Акисмет није успео да поново проверио овај коментар (одговор: %s).

en: All systems functional.
sr: Сви системи раде.

en: All time
sr: Све време

en: Already have your key? Enter it here.
sr: Већ имате кључ? Унесите га овде.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
sr: Увек стави непожељне у фасциклу Непожељни за преглед.

en: Awaiting spam check
sr: Чека проверу да ли је непожељан

en: Cancelled
sr: Одустано

en: Change
sr: Промени

en: Cheatin&#8217; uh?
sr: Вараш, а?

en: Check for Spam
sr: Провери за непожељне коментаре

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
sr: Одаберите да ли да аутоматски одбаците најгоре непожељне или да увек ставите све непожељне у фасциклу непожељних.

en: Cleaning up spam takes time.
sr: Чишћење непожељних захтева време.

en: Cleared by Akismet
sr: Очишћен од стране Акисмета

en: Click the Use this Key button.
sr: Притисните дугме Користи овај кључ.

en: Comment #%d could not be checked.
sr: Коментар #%d није могао бити проверен.

en: Comment #%d is not spam.
sr: Коментар #%d није непожељан

en: Comment #%d is spam.
sr: Коментар #%d је непожељни.

en: Comment History
sr: Историја коментара

en: Comment not found.
sr: Коментар није пронађен.

en: Comment status was changed to %s
sr: Стање коментара је промењено у %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
sr: Коментар је препознат од стране wp_blacklist_check.

en: Comments
sr: Коментари

en: Connected via Jetpack
sr: Повезано са Jetpack-ом

en: Contact Akismet support
sr: Контактирај Акисметову подршку

en: Copy and paste the API key into the text field.
sr: Умножите и налепите API кључ у поље за унос текста.

en: Disabled.
sr: Онемогућен.

en: Disconnect this account
sr: Прекини везу са овим налогом

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
sr: Прикажите број непожељних коментара које је Акисмет ухватио

en: Enabled.
sr: Омогућен.

en: Enter an API Key
sr: Унесите API кључ

en: Enter an API key
sr: Унесите API кључ

en: Enter/remove an API key.
sr: Унесите/уклоните API кључ.

en: Failed to connect to Akismet.
sr: Повезивање са Акисметом није успело.

en: Flagged as spam by %s
sr: Означен као непожељан од стране %s

en: Flagged as spam by Akismet
sr: Означен као непожељан од стране Акисмета

en: For more information:
sr: За више информација:

en: For more information: %s
sr: За више података: %s

en: Get your API key
sr: Добијте свој API кључ

en: History
sr: Историја

en: If you already have an API key
sr: Уколико већ имате API кључ

en: If you already know your API key.
sr: Уколико већ знате свој API кључ.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
sr: Од 2012, Акисмет је почео да користи планове претплате за све налоге (чак и бесплатне). План није додељен вашем налогу и ценићемо ако се <a href="%s" target="_blank">пријавите на свој налог</a> и изаберете један.

en: Log in or sign up now.
sr: Пријавите се или отворите налог сада.

en: Manually enter an API key
sr: Ручно унесите API кључ

en: Missing
sr: Недостаје

en: Network functions are disabled.
sr: Функције мреже су искључене.

en: New to Akismet
sr: Нови у Акисмету

en: Next Billing Date
sr: Следећи датум наплате

en: No Subscription Found
sr: Нема пронађене претплате

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
sr: Без бриге! Ступите у контакт и помоћи ћемо вам око овога.

en: Note:
sr: Напомена:

en: On this page, you are able to enter/remove an API key, view account information and view spam stats.
sr: На овој страници бићете у могућности да унесете/уклоните API кључ, видите податке налога и видите статистике непожељних.

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
sr: На овој страници бићете у могућности да подесите Акисметов додатак.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
sr: На овој страници бићете у могућности да видите статистике филтрираних непожељних на свом веб месту.

en: Overview
sr: Преглед

en: Past six months
sr: Последњих шест месеци

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
sr: Молимо вас да <a href="%1$s">ажурирате Вордпрес</a> у тренутно издање или да <a href="%2$s">пређете на издање 2.4 Акисметовог додатка</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
sr: Молимо вас да <a href="%s" target="_blank">контактирате Акисметову подршку</a> са било којим питањима.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
sr: Молимо вас да проверите своја <a href="%s">подешавања Акисмета</a> и да контактирате свог домаћина ако проблем и даље постоји.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
sr: Молимо вас да контактирате <a href="%s" target="_blank">Акисметову подршку</a> за помоћ.

en: Please update your payment information.
sr: Молимо вас да ажурирате своје податке плаћања.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
sr: Молимо вас да посетите своју <a href="%s" target="_blank">Акисметову страницу налога</a> да бисте поново укључили своју претплату.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
sr[0]: Обрађен је %d коментар.
sr[1]: Обрађена су %d коментара.
sr[2]: Обрађено је %d коментара.

en: Re-adding...
sr: Поновно стављање...

en: Reactivate Akismet
sr: Поново укључите Акисмет

en: Register for Akismet
sr: Региструј се за Акисмет

en: Remove this URL
sr: Уклони овај URL

en: Removing...
sr: Уклањање...

en: SSL Status
sr: SSL стање

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
sr: Сигурно: увек стави непожељне у фасциклу Непожељне за преглед.

en: Save Changes
sr: Сачувај измене

en: Settings
sr: Подешавања

en: Show approved comments
sr: Прикажи прихваћене коментаре

en: Show the number of approved comments beside each comment author
sr: Прикажи број прихваћених коментара поред сваког аутора коментара

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sr: Прикажите број прихваћених коментара поред сваког аутора коментара на страници списка коментара.

en: Sign up for a plan with a different email address
sr: Отворите налог за план са другом адресом е-поште

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
sr: Отворите налог на %s како би добили API кључ.

en: Sign up with a different email address
sr: Отворите налог са другом адресом е-поште

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
sr: Тихо одбаци најгоре и најупорније непожељне тако да их никад не видим.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
sr: Неки коментари нису проверени да ли су непожељни од стране Акисмета. Привремено су задржани на прегледу и касније ће аутоматски поново бити проверени.

en: Spam Blocked
sr: Заустављени непожељни коментари

en: Spam blocked | Spam blocked
sr[0]: Заустављених непожељних
sr[1]: Заустављена непожељна
sr[2]: Заустављених непожељних

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
sr[0]: Непожељни у вашој <a href="%1$s">фасцикли непожељних</a> старији од једног дана су аутоматски обрисани.
sr[1]: Непожељни у вашој <a href="%1$s">фасцикли непожељних</a> старији од %2$d дана су аутоматски обрисани.
sr[2]: Непожељни у вашој <a href="%1$s">фасцикли непожељних</a> старији од %2$d дана су аутоматски обрисани.

en: Status
sr: Стање

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
sr: Строго: тихо одбаци најгоре и најупорније нежељене.

en: Strictness
sr: Строгоћа

en: Subscription Type
sr: Врста претплате

en: Summaries
sr: Сажеци

en: Suspended
sr: Суспендовано

en: Temporarily disabled.
sr: Привремено искључен.

en: The API key you entered could not be verified.
sr: API кључ који сте унели не може бити потврђен.

en: The Akismet subscription plan
sr: Акисметов план претплате

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
sr: Веза ка akismet.com не може бити успостављена. Молимо вас да се упутите на <a href="%s" target="_blank">наш водич о ватреним зидовима</a> и да проверите поставке свог сервера.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
sr: Кључ који сте унели је изгледа неисправан. Проверите га.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
sr: Стање претплате - укључена, одустано или суспендована

en: There is a problem with your API key.
sr: Постоји проблем са вашим API кључем.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
sr[0]: Тренутно постоји <a href="%2$s">%1$s коментар</a> у реду за чекање непожељних коментара.
sr[1]: Тренутно постоје <a href="%2$s">%1$s коментара</a> у реду за чекање непожељних коментара.
sr[2]: Тренутно постоји <a href="%2$s">%1$s коментара</a> у реду за чекање непожељних коментара.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
sr: Тренутно нема ничега у вашем <a href='%s'>реду за чекање непожељних коментара</a>.

en: This comment was reported as not spam.
sr: Овај коментар је пријављен као да није непожељан.

en: This comment was reported as spam.
sr: Овај коментар је пријављен као непожељан.

en: Title:
sr: Наслов:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
sr: Да бисте наставили своју услугу, <a href="%s" target="_blank">проширите на Enterprise претплату</a>, која покрива неограничен број веб места.

en: URL removed
sr: URL је уклоњен

en: Un-spammed by %s
sr: Враћен из непожељних од стране %s

en: Upgrade
sr: Купи проширење

en: Use this account
sr: Користи овај налог

en: Use this key
sr: Користи овај кључ

en: Use this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
sr: Користите ову могућност да бисте користили Акисмет независно од своје Jetpack везе.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="https://akismet.com/get/">Sign up for an Akismet plan</a> to get an API key, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
sr: Коришћен од стране милиона, Акисмет је вероватно најбољи начин на свету да <strong>заштитите свој блог од непожељног</strong>. Он чува ваше веб место заштићеним чак и када спавате. Да бисте почели: 1) притисните на везу "Укључи" лево од овог описа, 2) <a href="http://akismet.com/get/">отворите налог за Акисметов план</a> да бисте добили Акисметов API кључ и 3) идите на своју страницу поставки Акисмета и сачувајте свој API кључ.

en: View comment history
sr: Види историју коментара

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
sr: Не можемо да обрадимо ваше плаћање. Молимо вас да <a href="%s" target="_blank">ажурирате своје детаље плаћања</a>.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
sr: Можете нам помоћи да се боримо са нежељеним и да проширите свој налог <a href="%s" target="_blank">дајући нам жетоне</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
sr: Немате Акисметов план.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
sr: Морате да унесете API кључ да бисте укључили Акисметову услугу на свом веб месту.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
sr: Користите Акисмет на превише веб места за своју Pro претплату.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
sr: Користите Акисметов кључ на више веб места него што ваша Pro претплата дозвољава.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
sr: Ваш API кључ више није исправан. Молимо вас да унесете нови кључ или да контактирате support@akismet.com.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
sr: Одустало се од Акисметовог плана.

en: Your Akismet subscription is suspended.
sr: Ваша Акисметова претплата је суспендована.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
sr: Ваша Pro претплата вам омогућава коришћење Акисмета само на једном веб месту. Молимо вас да <a href="%s">купите додатне Pro претплате</a> или да проширите на Enterprise претплату која вам омогућава коришћење Акисмета на неограниченом броју веб места.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
sr: Ваш веб сервер не може да направи SSL захтеве; контактирајте свог домаћина веб сервера и питајте га да дода подршку за SSL захтеве.

en: Your firewall may be blocking Akismet. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
sr: Ваш ватрени зид можда зауставља Акисмет. Молимо вас да контактирате свог домаћина и упутите на <a href="%s" target="_blank">наш водич о ватреним зидовима</a>.

en: Your subscription for %s is cancelled
sr: Одустали сте од своје претплате за %s

en: Your subscription for %s is suspended
sr: Ваша пријава за %s је суспендована

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
sr: Ваш домаћин сервера или његов управник су искључили PHP-ову функцију <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Акисмет не може да исправно ради док ово није исправљено.</strong>  Молимо вас да контактирате домаћина свог сервера или управника ватреног зида и дате им <a href="%s" target="_blank">ову информацију о Акисметовим системским захтевима</a>.

[ctx: comments]
en: Spam
sr: Непожељни коментари
